Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(133194)

O mužích

O mužích

Autor: Osho
Preklad: Kneblová Radka
Jazyk: český
Vydavateľ: EUGENIKA
Kategória: Sebapremena, Vzťahy, Psychológia všeobecná

ISBN: 978-80-8100-027-0
EAN: 9788081000270
Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 256 strán, 130 x 200
Rok vydania: 2008, 2022

Na sklade: 27ks
Pôvodná cena: 10.90 EUR
Naša cena: 9.81 EUR
Zľava: 10.00 %
Ušetríte: 1.09 EUR
Popis knihy:

Osho bravúrne rozoberá mužskú psychiku. Pre lepšie vysvetlenie používa rôzne archetypy. S ich pomocou názorne ukazuje, ako muži fungujú a rozmýšľajú, prečo reagujú určitým spôsobom, ale hlavne ako môžu dospieť k lepšiemu využitiu svojho potenciálu, k plnohodnotnému a naplnenému životu, ku krajším vzťahom. Myšlienky, ktoré Osho šíri, sa však v mnohom týkajú celkovej ľudskej podstaty, človeka ako takého, nielen mužov. Preto môže táto kniha inšpirovať aj ženy - ktorým okrem iného dobre poslúži pri snahe lepšie pochopiť mužov.
Toto sú Oshove archetypy: Adam, Obeť, Otrok, Syn, Robot, Zviera, Sexuálny maniak, Mních, Homosexuál, Zorba, Macho, Žobrák, Milenec, Manžel, Otec, Priateľ, Playboy, Politik, Kňaz, Vedec, Obchodník, Američan, Budha, Nový človek, Meditátor, Bojovník, Hazardér, Tvorca, Starý muž, Majster, Zorba Budha.

 

Úryvok: Láska je na začátku pouze nevědomý fenomén. Pouze když si ji uvědomujete a když stále více meditujete, začne být drahocenná a dosahovat závratné výše. Důvěrná známost s jednou ženou nebo jedním mužem je lepší než mít mnoho povrchních vztahů. Láska není sezonní květina, trvá léta, aby vyrostla. Pouze když roste, přesahuje biologii a začíná mít v sobě něco duchovního. Když budete s mnoha ženami nebo mnoha muži, budete povrchní – možná pobavení, ale povrchní. Vztah s jedním člověkem je nesmírně prospěšný a přispívá k tomu, že můžete pochopit jeden druhého mnohem důvěrněji. Jestliže jste muž, buďte v hlubokém důvěrném vztahu se ženou. Rozviňte svou důvěru tak, aby všechny překážky zmizely. Přibližte se jeden k druhému tak blízko, abyste mohli pohlédnout hluboko do ženy a žena mohla pohlédnout hluboko do vás. Jestliže máte víc vztahů, budete muset lhát, být neupřímný a říkat věci, které nemyslíte vážně – a ženy to vše budou tušit. Je velmi obtížné získat důvěru ženy, jestliže máte nějaký další vztah.


Ukážka z knihy:
Obsah: ( | PDF) Úryvok: ( | PDF)

Odporučiť priateľom:

Ďalej doporučujeme: