Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(144409)

Jarga - Duchovná prax Slovanov

Dotlač   Dotlač  

Jarga - Duchovná prax Slovanov

Autor: Kurovski Vladimír
Jazyk: slovenský
Vydavateľ: EUGENIKA
Kategória: Duchovné učenia, História

ISBN: 978-80-8100-474-2
EAN: 9788081004742
Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 376 strán, 130 x 200
Rok vydania: 2016, 2023

Na sklade: 21ks
Pôvodná cena: 13.20 EUR
Naša cena: 11.88 EUR
Zľava: 10.00 %
Ušetríte: 1.32 EUR
Popis knihy:

Jarga tvorí súčasť trilógie ukrajinského autora Vladimíra Kurovského (spolu s knihami Živa a Rodosvit). Jeho dielo sa komplexne zaoberá duchovným učením našich predkov, našej rodnej kultúry a spirituality.
Jarga je súbor cvičení, ktoré nielenže zdokonaľujú telo, ale sú aj liečivé. Dalo by sa povedať, že ide o "slovanskú jogu". Autor zrozumiteľne vysvetľuje všetko, čo treba o tomto systéme vedieť. Samozrejme, že okrem teórie tvorí podstatnú časť knihy aj návod na prax, čiže podrobné popisy a postupy pre konkrétne cvičenia. Tieto špeciálne cviky je vhodné kombinovať so správnym dýchaním. 
Ďalšou oblasťou, ktorá je v slovanskej spiritualite dôležitá, sú zvukové či hlasové cvičenia, čiže opakovanie alebo spievanie určitých slov, ktoré sa nazývajú „živozvuky“ alebo „živoslová“. 
V jarge je veľmi dôležitá aj meditácia či rozjímanie – prax známa azda vo všetkých duchovných učeniach a náboženstvách. 
Systém jargy ďalej pracuje aj s čakrami a pozná ich dokonca viac, ako je bežne známe z inej literatúry. Zoznam všetkých týchto čakier aj s ich charakteristikou sa v knihe Jarga nachádza. 
Na záver dielo spája dokopy všetky uvedené a podrobne rozobraté prvky slovanskej duchovnej metodiky a ponúka čitateľom viaceré komplexné zostavy, ktoré obsahujú tak telesné cvičenie, ako aj meditačné a iné postupy. Výsledkom je jasný, presný návod na každodennú prax, ktorá človeka postupne vedie po ceste uceleného rozvoja – telesného, duševného aj duchovného.


Ukážka z knihy:
Obsah: (JPG | PDF) Úryvok: (JPG | PDF)

Odporučiť priateľom:

Ďalej doporučujeme: