Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(104203)

Dobrý zrak bez brýlí

Dotlač   Dotlač  

Dobrý zrak bez brýlí

Autor: Liberman Jacob
Preklad: Valentová Jarmila
Jazyk: český
Vydavateľ: EUGENIKA
Kategória: Alternatívna medicína, Zdravie

ISBN: 80-88913-47-0
EAN: 9788088913474
Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 250 strán, 130 x 200
Rok vydania: 2000, 2024

Na sklade: 148ks
Pôvodná cena: 11.99 EUR
Naša cena: 10.79 EUR
Zľava: 10.00 %
Ušetríte: 1.20 EUR
Popis knihy:

Autor knihy - očný lekár si začal všímať súvislosti medzi tým, ako vidíme, alebo ako zle vidíme, a psychickým rozpoložením slabozrakých ľudí. Dospel k záveru, že videnie nie je funkciou očí, ale ducha. Preto ak si chceme zlepšiť zrak, musíme zjasniť svoje vnímanie; byť ochotní pozrieť sa na tie stránky života, pred ktorými sme doteraz zatvárali oči; pripustiť si pocity, pred ktorými sme sa skrývali za sklami okuliarov. Skrátka, rozšíriť svoje vedomie a prestať sa báť. 


Liberman postupne a veľmi pútavo píše o tomto všetkom, pričom prepája fascinujúce poznatky s praktickými radami, návodmi a originálnymi cvičeniami. Zavádza pojem „videnie bez námahy“, ale aj život bez námahy, dosahovanie cieľov bez námahy... Vysvetľuje, že aj ľudské oko funguje optimálne pri tzv. voľnom zaostrení.


Zároveň upozorňuje, že žiadne cvičenie samo o sebe nie je podstatné: podstatná je zmena vedomia a celkového vnímania, ktorá následne a prirodzene umožní zraku, aby sa vrátil k svojmu pôvodne danému fungovaniu.  


Pre čitateľov budú iste veľmi zaujímavé aj uvedené svedectvá Libermanových pacientov, ktorí sa začali riadiť jeho učením - a výsledkom bolo pozoruhodné zlepšenie zraku. Niekedy sa naozaj stačí iba uvoľniť a pozrieť sa na svet tak, akoby sme ho videli po prvý raz!

 

Úryvok: Když jsem se před dvaceti lety začal zabývat zlepšováním zraku, prováděl jsem pouze oční cvičení, protože jsem věřil, že by mohla vést k jasnému vidění. Ale tento postup pouze zřídkavě dosahoval trvalých výsledků. Lidé nadšeně začínali a jeden nebo dva týdny svědomitě cvičili. Začali vnímat zlepšení zraku, někdy nepatrné a někdy velmi působivé. Potom přestali cvičit a k žádné další změně nedošlo. A když opět sáhli po svých brýlích, mizela i dosažená zlepšení.

Mou pozornost však začaly stále více přitahovat osoby, které zažívaly okamžité, trvalé zlepšení zraku bez toho, aby vůbec dělaly nějaká cvičení. Začal jsem si klást otázku, zda změnu opravdu způsobila cvičení nebo snad nějaké jiné faktory. V té době se potvrdila má domněnka, že změna vidění není fyzickou záležitostí; má víc společného s ochotou akceptovat rozšířený pohled na život.


Ukážka z knihy:
Obsah: ( | PDF) Úryvok: ( | PDF)

Odporučiť priateľom:

Ďalej doporučujeme: