Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(144161)

Psychická manipulace ve vztazích

Dotlač   Dotlač  

Psychická manipulace ve vztazích

Autor: Hort Barbara E.
Preklad: Kalmus Radovan
Jazyk: český
Vydavateľ: EUGENIKA
Kategória: Psychológia všeobecná, Vzťahy

ISBN: 978-80-8100-452-0
EAN: 9788081004520
Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 248 strán, 130 x 200
Rok vydania: 2016,2019

Na sklade: 222ks
Pôvodná cena: 9.90 EUR
Naša cena: 8.91 EUR
Zľava: 10.00 %
Ušetríte: 0.99 EUR
Popis knihy:

Autorka pozoruhodne objasňuje, ako v mnohých ľuďoch pôsobí archetyp upíra, ktorý nie je ničím iným ako nezrelou osobnosťou, ktorá nepozná skutočnú lásku, a preto sa správa tak, ako sa správa. Ponúka nielen pochopenie, ale aj návod na to, ako tento model prerásť a prekonať - ako transformovať upírsku lásku v lásku skutočnú. Každý, kto sa zaplietol do nezdravého vzťahu, prípadne je sám energetickým upírom, má vďaka tomu šancu dopracovať sa k naplňujúcej, oveľa kvalitnejšej láske aj sebaláske. Musí ale nabrať odvahu a čeliť predovšetkým upírovi v sebe.

 

Kniha rozoberá niekoľko archetypálnych príkladov (z rozprávok, románov a filmov), avšak uvádza aj príklady z bežného života. Vďaka tomu možno celú problematiku veľmi názorne pochopiť a tiež si v uvedených príkladoch nájsť model svojho vlastného správania. Objavíte tu vysvetlenie a súvislosti, ktoré predtým nemuseli byť zrozumiteľné a prehľadné. Potom, čo im porozumiete, už nebudete musieť zatvárať oči pred určitými deštruktívnymi skutočnosťami a modelmi správania.

 

Typológia nezdravých vzťahov má rôzne varianty: žena-žena, muž-muž, upírska žena - mužská obeť, upírsky muž - ženská obeť, pričom zvláštny druh upírstva môžu predstavovať tiež deti a širšie publikum.


Ukážka z knihy:
Obsah: (JPG | PDF) Úryvok: (JPG | PDF)

Odporučiť priateľom:

Ďalej doporučujeme: