Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(141600)

Pět elementů - Základní vysvětlení

Pripravujeme   Dotlač   21.3.2024

Pět elementů - Základní vysvětlení

Autor: Seefelder Frank
Preklad: Žáčková Zuzana
Jazyk: český
Vydavateľ: EUGENIKA
Kategória: Zdravie, Alternatívna medicína, Rozvoj tela a ducha

ISBN: 978-80-8100-326-4
EAN: 9788081003264
Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 152 strán, 130 x 200
Rok vydania: 2013, 2023

Na sklade: 13ks
Pôvodná cena: 8.20 EUR
Naša cena: 7.38 EUR
Zľava: 10.00 %
Ušetríte: 0.82 EUR
Popis knihy:

Teória 5 elementov predstavuje jednu zo základných súčastí čínskej filozofie a tradičnej čínskej medicíny (TČM). Kov, voda, drevo, oheň a zem určujú takmer všetky naše prejavy tak na telesnej, ako aj na duševnej úrovni. 
Toto základné dielo vás zrozumiteľne uvedie do teórie tohto učenia. Autor na základe dlhoročných praktických skúseností podrobne vysvetľuje vzťahy medzi elementami, meridiánmi, zmyslami, farbami, povahovými črtami, znameniami čínskeho horoskopu a možnými telesnými aj duševnými problémami. Okrem toho tu nájdete tabuľky určené na analýzu seba samých, s pomocou ktorých budete vedieť veľmi jednoducho zistiť, v akej oblasti sa vaše energie nachádzajú v nerovnováhe. Vďaka uvedeným radám to dokážete napraviť; posilníte si zdravie aj sebaistotu a získate hlboký vhľad do svojho momentáleho stavu.

 

Úryvok: Každý člověk v sobě ukrývá charakterové rysy všech pěti elementů. Lidé s určitým vztahem k elementu kovu zaujímají k vlastní osobnosti celkově pozitivní postoj. Jestliže jsou energeticky vyrovnaní, vyzařují klid. „Kovoví“ lidé jsou ve chvílích, kdy je nutní snášet utrpení, silní a unesou toho výrazně více než lidé ovlivnění jinými elementy. Vychýlí-li se ovšem energetické poměry z rovnovážného stavu, míra schopnosti snášet utrpení se klesne a vládu převezmou pocity vlastní nedostatečnosti či strachu ze ztráty. Dlouhodobé stavy melancholie a nepřekonaný smutek mnohdy bývají dokonce spouštěčem nemoci. Po tělesné stránce uvedená emoce oslabuje především plíce, vzniknout můžou ale také deformace v oblasti hrudní páteře.


Ukážka z knihy:
Obsah: ( | PDF) Úryvok: ( | PDF)

Odporučiť priateľom:

Ďalej doporučujeme: