Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(143840)

Reflexní zóny

Reflexní zóny

Fit po jediném dotyku

Autor: Kliegel Ewald
Preklad: Bervicová Marie
Jazyk: český
Vydavateľ: EUGENIKA
Kategória: Akupunktúra, Masáže, Alternatívna medicína, Zdravie

ISBN: 978-80-8100-407-7
EAN: 9788081004070
Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 132 strán, 117 x 179
Rok vydania: 2015,2019

Na sklade: 95ks
Pôvodná cena: 6.20 EUR
Naša cena: 5.58 EUR
Zľava: 10.00 %
Ušetríte: 0.62 EUR
Popis knihy:

Reflexná terapia nie je nič zložité. Je to výborná, jednoduchá svojpomocná metóda, ktorú môžete použiť kedykoľvek a kdekoľvek. Pôsobí ako okamžitá úľava pri rozličných menej vážnych ťažkostiach či chorobách, a tiež ako prevencia pred zhoršením stavu. Táto praktická, prehľadná príručka vám vysvetlí všetko potrebné. Pochopíte, ako máte svoje reflexné zóny sami objaviť. Väčšinou sa nachádzajú na chodidlách, dlaniach a ušiach, niektoré ale aj na hlave alebo bruchu. Dá sa na ne pôsobiť rôznymi druhmi pohybu, čo vám autor vysvetlí. A najmä vás naučí, ako si pomôcť v konkrétnych prípadoch – napríklad pri prechladnutí, bolesti hlavy či bolesti zubov, alebo čo robiť, keď máte studené nohy či trpíte niečím z tohto: citlivosť na zmeny počasia, strach z cesty lietadlom, nevoľnosť, zlé trávenie, zväčšenie prostaty, bolestivá menštruácia, prechod, oslabený mechúr a iné.     

 

Ukážka:
Studené nohy jsou nesmírně nepříjemné a často vedou k zánětu močového měchýře či nachlazení. Teplota nohou závisí na prokrvení a to zase na regulaci malých tepen. Rychlé řešení nabízí masáž reflexních zón na temeni nebo uchu, která nohy zevnitř ohřeje.
Reflexní zóny na temeni ovlivňují koordinaci svalů, tělesné pocity a prokrvení pohybového aparátu.
Reflexní zóny, které mají na starost cévy v dolních končetinách, najdete snadno: prstem jeďte od kořene nosu pár centimetrů nad čelo. Body se nacházejí vlevo a vpravo od středové linie.
Reflexní body, jež bývají na dotek měkčí a citlivější, masírujte jemnými krouživými pohyby svých prstů. Po několika minutách by nohy měla zaplavit vlna tepla.
Na uších se rovněž nacházejí reflexní zóny chodidel a nohou. Jejich masáží dosáhnete lepšího prokrvení končetin.
Malý trojúhelník, ve kterém se zóny nacházejí, důkladně namasírujte. Nejvíce se pro tuto masáž hodí krouživé pohyby.
Zóny na obou uších sevřete mezi palec a ukazováček.
Během masáže byste se měli sedmkrát až desetkrát nadechnout a vydechnout. Tato doba by měla stačit k tomu, aby se vám nohy zahřály.


Ukážka z knihy:
Obsah: (JPG | PDF) Úryvok: (JPG | PDF)

Odporučiť priateľom:

Ďalej doporučujeme: