Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(119060)

Vědomí - Klíč k životu v rovnováze

Dotlač   Dotlač  

Vědomí - Klíč k životu v rovnováze

Klíč k životu v rovnováze

Autor: Osho
Preklad: Čábelka Richard
Jazyk: český
Vydavateľ: EUGENIKA
Kategória: Sebapremena, Motivácia

ISBN: 80-89115-75-6
EAN: 9788089115754
Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 220 strán, 130 x 200
Rok vydania: 2005, 2024

Na sklade: 145ks
Pôvodná cena: 10.99 EUR
Naša cena: 9.89 EUR
Zľava: 10.00 %
Ušetríte: 1.10 EUR
Popis knihy:

Slávny a mimoriadne obľúbený duchovný majster rozpráva na jednotlivé ucelené témy. V tejto knihe je témou vedomie. Avšak to vedomie, ktoré je jedným z najdôležitejších znakov ľudskej bytosti, znamená oveľa viac, ako bežné uvedomovanie si seba samého. Jedná sa o osvietený stav existencie, ktorý väčšina ľudí nedosiahne, pretože o ňom vôbec nič nevie. Osho sa nás snaží prebudiť a priblížiť nám taký stav vedomia, ktorý nám umožní žiť naplno, šťastne a pritom dôstojne. Vysvetľuje, ako naša myseľ zvyčajne funguje v zabehaných postojoch a názoroch, a ukazuje, ako ju oslobodiť, rozšíriť jej možnosti, otvoriť naše vnímanie a rozmýšľanie novým zážitkom. Významným nástrojom je pritom meditácia. Aj utrpenie sa spája so stavom mysle - čiže zmenou vedomia sa dá zbaviť určitých foriem utrpenia.
Vedomie je to najcennejšie, čo máme. Je to náš najmocnejší nástroj. Preto stojí za to dozvedieť sa o ňom čo najviac a naučiť sa s ním čo najlepšie narábať.

 

Ukážka: Dosažení středu ve vědomí je ovládnutím mysli. Proto se nesnažte mysl kontrolovat. Skutečné náboženství spočívá ve středu a v pohledu, který z něj vychází. Sedíte a díváte se na svůj povrch – vše se změní, protože váš pohled je nový. Najednou jste pánem. Máte takovou kontrolu, že ve skutečnosti můžete nechat povrch bez kontroly. Vaše kořeny sahají hluboko a hladina vás neznepokojuje, takže si ve skutečnosti můžete užívat vlny, přílivy, odlivy i bouřky. Je to nádherné, poskytuje to energii a sílu – není se na tom čeho bát. Pouze slaboši se strachují kvůli myšlenkám. Silní lidé jednoduše všechno vstřebají a jsou o to bohatší. Silní lidé nikdy nic neodmítají.


Ukážka z knihy:
Úryvok: ( | PDF)

Odporučiť priateľom:

Ďalej doporučujeme: