Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(125527)

Svoboda - Odvaha být sám sebou

Dotlač   Dotlač  

Svoboda - Odvaha být sám sebou

Autor: Osho
Preklad: Čábelka Richard
Jazyk: český
Vydavateľ: EUGENIKA
Kategória: Sebapremena, Motivácia

ISBN: 80-89227-32-5
EAN: 9788089227327
Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 176 strán, 130 x 200
Rok vydania: 2006, 2019

Na sklade: 29ks
Pôvodná cena: 7.60 EUR
Naša cena: 6.84 EUR
Zľava: 10.00 %
Ušetríte: 0.76 EUR
Popis knihy:

Osho rozpráva o tom, čo je to skutočná sloboda. Hovorí o troch rozmeroch slobody: fyzickom, psychologickom a duchovnom. Varuje před zotročovaním, ktoré na ľuďoch páchajú štát, politické systémy a náš bežný spôsob vzdelávania. Tvrdí, že slobodný nie je ani ten, kdo sa cíti byť príslušný k nejakému náboženstvu. Sloboda je okrem iného možnosť rozmýšľať vlastným spôsobom a sám hľadať odpovede na rôzne otázky. Vrcholom slobody je podľa Osha uvedomenie, že nie sme ani telom, ani mysľou – uvedomenie, ktoré prichádza ako výsledok meditácie. Takéto čisté vedomie, spojené s tvorivosťou a inteligenciou, je jediným stavom hodným skutočného, prebudeného človeka.

 

Úryvok:
Svoboda znamená schopnost říci ano, když je zapotřebí souhlasit, ne, když je třeba nesouhlasit, a být zticha, není-li někdy nutné dělat nic – být tichý, mlčet. Pokud jsou vám vlastní všechny tyto rozměry, jste svobodní. Osvobodit se od něčeho je obyčejné, všední. Lidé se vždy snažili osvobodit od nejrůznějších věcí. To není tvořivé. Představuje to negativní stránku svobody. Tvořivost je osvobodit se k něčemu. Máte určitou vizi, již byste rádi uskutečnili, a chcete k tomu mít volnost.
Osvobození se od něčeho je vždy osvobozením se od minulosti, osvobození se k něčemu je vždy osvobozením se k budoucnosti.Odporučiť priateľom:

Ďalej doporučujeme: