Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(120360)

Intuice - Vědění, jež přesahuje logiku

Vypredané

Intuice - Vědění, jež přesahuje logiku

Autor: Osho
Jazyk: český
Vydavateľ: EUGENIKA
Kategória: Sebapremena

ISBN: 80-89115-93-4
EAN: 9788089115938
Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 192 strán, 130 x 200
Rok vydania: 2019, 2022


Pôvodná cena: 7.90 EUR
Naša cena: 7.11 EUR
Zľava: 10.00 %
Ušetríte: 0.79 EUR

Dostupná aj ako:

Intuice - Vědění, jež přesahuje logiku
B kategória
30.00 % zľava
Na sklade: 2ks
Popis knihy:

V tejto knihe Osho rozpráva o intuícii, ktorá je veľmi dôležitým nástrojom, ktorý sme my ľudia dostali do vienku. Intuícia predstavuje "partnerku" intelektu, lebo nám sprostredkuje informácie na celkom inej úrovni než rozum, ale aj než emócie. Dá sa povedať, že intuícia je vstupom do sveta vyššej skutočnosti, do duchovného rozmeru bytia...

Svetoznámy guru Osho patrí k najobľúbenejším a najpopulárnejším duchovným učiteľom našej éry. Bol pôvodom z Indie, v druhej polovici života žil v USA. Vďaka svojej charizme, impozantnému vzhľadu a kontroverznosti ho tisíce ľudí nasledovali s priam fanatickou oddanosťou. To, čo hlásal, bolo v jeho dobe (70.-80. roky) do veľkej miery originálne: pokúšal sa spojiť tradičnú východnú múdrosť a meditatívny, od svetského života odpútaný duchovný štýl s racionalitou, praktičnosťou a telesnosťou Západu.  
Exituje veľa Oshových kníh, hoci on sám vlastne skoro nikdy nepísal. Tieto knihy sú prepisom prednášok, ktoré mával pred obrovským publikom vo svojom meditačnom centre v Indii, ale aj po celom svete. 

Intuice je kniha zo série tematicky usporiadaných, inšpirujúcich textov, vhodných nielen pre prívržencov tohto jedinečného učiteľa, ale pre každého, kto hľadá svoju autentickú podobu a svoju vlastnú cestu, pre každého, kto chce žiť naozaj duchovne, múdro a naplnene.   

Úryvok: Absolutně nejsem proti intelektu. Má své využití – je však omezené a tomuto omezení musíte porozumět. Jestliže pracujete jako vědec, budete svůj intelekt muset používat. Je to nádherný mechanizmus, avšak je nádherný jen tehdy, dokud se z něj nestává pán. Jestliže se z něj stane pán a přemůže vás, pak je nebezpečný. Mysl jako otrok vědomí je výborným služebníkem. Mysl jako pán vědomí je nebezpečným pánem. Pokud k vám hovořím, používám svou mysl. V okamžiku, kdy přestanu promlouvat, zastaví se také moje mysl. Jestliže k vám nehovořím, moje mysl nemá potřebu pracovat, jednoduše se ponoří do ticha. Tak by to mělo být – mělo by to být přirozené. Problém spočívá v tom, že intelekt pokračuje ve své práci i tam, kde jej není zapotřebí. Člověk, jenž medituje, používá svůj intelekt, ale používá také intuici – ví, že jejich funkce jsou odlišné.


Ukážka z knihy:
Obsah: ( | PDF) Úryvok: ( | PDF)

Odporučiť priateľom:


Vypredaný titul:
Zadajte e-mail a budeme Vás informovať o dostupnosti:

Ďalej doporučujeme: