Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(146852)

Myšlením k bohatství

Dotlač   Dotlač  

Myšlením k bohatství

Obnovené a přepracované původní vydání

Autor: Hill Napoleon
Jazyk: český
Vydavateľ: EUGENIKA
Kategória: Motivácia, Sebapremena, Podnikanie, Peniaze

ISBN: 978-80-8100-723-1
EAN: 9788081007231
Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 304 strán, 160 x 235
Rok vydania: 2023, 2024

Na sklade: 43ks
Pôvodná cena: 14.99 EUR
Naša cena: 13.49 EUR
Zľava: 10.00 %
Ušetríte: 1.50 EUR
Popis knihy:

Kniha Mysli a zbohatni je základom a uholným kameňom modernej motivačnej literatúry a hnutia za pozitívne myslenie. Jej autor Napoleon Hill sa v r. 1908 ako mladý americký novinár stretol s Andrewom Carnegiem, priemyselným magnátom, ktorý bol v tom čase považovaný za jedného z najmocnejších a najbohatších mužov sveta. Carnegie veril, že úspech sa dá zhrnúť do určitých princípov, ktorými sa môže riadiť každý človek. Carnegie Hilla poveril úlohou porozprávať sa s 500 bohatými, známymi súčasníkmi a vyzistiť od nich čo najviac o tajomstvách ich úspechu. Výsledkom tohto prieskumu bola kniha, ktorá vyšla v roku 1937. Okamžite sa stala bestsellerom a dodnes sa predávajú milióny jej výtlačkov. Jej podstata a posolstvo sú totiž nadčasové. Prihovára sa aj dnešným čitateľom nadšene, úprimne, jednoducho a zo srdca, no hlavne s presvedčením, že návod, ktorý sa tu podáva, skutočne funguje.

Jedná sa o praktický, realistický návod, ako si stanoviť jasný cieľ, vytvoriť systematický plán, a ten potom dôsledne napĺňať. Nie je to filozofia typu „popros vesmír a čakaj“, ale výzva zapojiť vlastný rozum, tvorivosť, nadšenie a poctivé úsilie. Veľký dôraz je kladený na pozitívnu spoluprácu s druhými.

Akonáhle začnete filozofiu tejto knihy uplatňovať vo vlastnom živote, dôjde k výraznej zmene, ktorá vám nielenže ukáže cestu k získaniu hmotného bohatstva, ale prinesie vám aj celkové zadosťučinenie, zharmonizovanie vzťahov, zmiernenie stresu a naplnenie zmyslu života.

N. Hill vydal knihu Myšlením k bohatství v roku 1937, v čase veľkej hospodárskej krízy. V roku 1960 publikoval revidovanú verziu, z ktorej vypustil celý rad častí pôvodného rukopisu. Nechcel totiž svoju knihu ďalej viazať len na určité obdobie, a tiež sa domnieval, že na niektoré myšlienky nie je väčšina ľudí zrelá. Práve dnes sa dá povedať, že mnohé z toho, čo bolo v 1960 vypustené, je dnes úžasne aktuálne.

Okrem toho táto kniha obsahuje zaujímavé a dôležité poznámky, vysvetlivky a prílohy. Z nich získate informácie o dobe, v ktorej Napoleon Hill pracoval a žil, ľuďoch, o ktorých písal, aj o ňom samom.

V knihe Myšlením k bohatství ide o viac než len účinné zásady. Jedným z dôvodov, prečo je stále taká príťažlivá, sú takmer prorocké postrehy Napoleona Hilla: hovoril totiž o pojmoch ako networking, participatívny štýl riadenia, špičkový zákaznícky servis, metódy vizualizácie, brainstorming, downsizing či time management dávno predtým, ako prišli v korporátnom svete do módy – dokonca ešte skôr, ako väčšina týchto pojmov vôbec vznikla! Aj jeho analýza definície a významu kapitalizmu je veľmi presvedčivá.

Najväčšia hodnota tejto úžasnej knihy spočíva v tom, že vám pomôže dosiahnuť úspech, nech už ho definujete akokoľvek – pomôže vám získať čokoľvek, po čom v živote túžite.


Ukážka z knihy:
Obsah: ( | PDF) Úryvok: ( | PDF)

Odporučiť priateľom:

Ďalej doporučujeme: