Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(142685)

Jazda na tigrovi

Jazda na tigrovi

Ako buddhovia prišli na západ

Autor: Nydahl Láma Ole
Preklad: Moravčík Roman
Jazyk: slovenský
Vydavateľ: Spol. buddhizmu Diamant. cesty
Kategória: Budhizmus, Duchovné učenia

ISBN: 978-80-968937-9-9
EAN: 9788096893799
Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Viaz., 576 strán, 150 x 210
Rok vydania: 2014

Na sklade: 7ks
Pôvodná cena: 14.50 EUR
Naša cena: 12.33 EUR
Zľava: 15.00 %
Ušetríte: 2.18 EUR
Popis knihy:

Láma Ole Nydahl je plne kvalifikovaným lámom a učiteľom meditácie v tradícii línie Karma Kagjü tibetského buddhizmu. V roku 1969 sa spolu s manželkou Hannah stali prvými západnými žiakmi J.S. 16. Gjalwa Karmapu, hlavného predstaviteľa línie Karma Kagjü, ktorá kladie dôraz na prehlbovanie môdrosti cez priamu meditačnú skúsenosť mysle. Po ukončení trojročného štúdia buddhistických náuk a intenzívneho meditačného tréningu 16.
Karmapa Oleho a Hannah požiadal, aby všetko, čo sa naučili, zdieľali v celom slobodnom svete s každým, kto o to prejaví záujem. Láma Ole odvtedy šíri požehnanie línie, cestuje a učí takmer každý deň v inom meste. Hĺbka jeho poznania a sviežosť učení, ktoré, rovnako ako jeho predchodcovia v iných kultúrach, podáva spôsobom zrozumiteľným v našom západnom svete, inšpiruje tisíce ľudí na prednáškach či meditačných ústraniach.
Kniha Jazda na tigrovi je strhujúcim opisom prvých dvadsiatich rokov tejto nekončiacej sa práce. Láma Ole priamym a nesentimentálnym štýlom rozpráva o výzvach, radostiach i nástrahách prenosu nadčasovej múdrosti buddhizmu na Západ. Delí sa s nami o svoje pozorovania a neskrýva ani chyby pri opise zdravých i nezdravých tendencií z pohľadu Buddhovho jediného priania: aby sa potenciál mysle každej bytosti naplno rozvinul na úžitok všetkých v nadšasovú blaženosť a múdrosť.Odporučiť priateľom:

Ďalej doporučujeme: