Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(134147)

Minútová múdrosť

Minútová múdrosť

Autor: Anthony de Mello
Jazyk: slovenský
Vydavateľ: EUGENIKA
Kategória: Duchovné učenia, Sebapremena

ISBN: 978-80-8100-059-1
EAN: 9788081000591
Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 220 strán, 120 x 180
Rok vydania: 2008, 2019

Na sklade: 1ks
Pôvodná cena: 6.20 EUR
Naša cena: 5.58 EUR
Zľava: 10.00 %
Ušetríte: 0.62 EUR
Popis knihy:

Zbierka krátkych anekdôt a dialógov s pomyselným Majstrom – duchovným učiteľom, ktorý nepatrí k žiadnemu konkrétnemu vierovyznaniu. Čítať si tieto textíky vám nezaberie viac než minútu, no múdrosť, ku ktorej vedú, je nadčasová!

Anthony de Mello (1931-1987) bol jezuitský kňaz, duchovný učiteľ, spisovateľ a psychoterapeut. Pochádzal z Indie, kde založil modlitebné stredisko; neskôr pôsobil aj v Španielsku a USA. Napísal viacero veľmi populárnych kníh, poskladaných z krátkych príbehov, poetických vyznaní a anekdôt, ktoré majú za cieľ vystihnúť zmysel života, lásky, viery, vzťahu človeka k Bohu; vyprovokovať čitateľa k prehodnoteniu zaužívaných názorov na to, čo je skutočná duchovnosť, zbožnosť, múdrosť, osvietenie; prebrať človeka zo zaužívaného stavu vedomia a naznačiť mu rozmer, ktorý však musí objaviť každý sám pre seba. Tieto texty spájajú myšlienky kresťanstva s východnou duchovnosťou; ich posolstvo presahuje konkrétne náboženstvá a dotýka sa jadra spirituality. 
Knihy Anthonyho de Mella patria k tomu najkrajšemu a najkvalitnejšiemu v duchovnej literatúre. Sú dostatočne univerzálne na to, aby oslovili tak slobodomyseľných ezoterikov, ako tradičnejšie založených veriacich. Každý skutočný majster dokáže ľuďom podať podstatu či pravdu tak, aby sa nikto nemusel zadrapovať do niečoho, čo mu vadí na forme, alebo do nejakej prehnanej, príliš úzko vymedzenej dogmy. Tento autor túto schopnosť mal.

 

* * *

Majstra vždy potešilo, keď niekto pochopil, aký je nevedomý.
„Múdrosť má sklon rásť úmerne tomu, ako si uvedomujeme vlastnú nevedomosť,“ tvrdil.
Keď po ňom ľudia chceli vysvetlenie, povedal:
„Ak dnes zistíte, že nie ste takí múdri, ako ste si o sebe mysleli včera, potom ste dnes múdrejší.“

* * *
Žiakovi, ktorý bol veľmi závislý na knihách, Majster povedal:  
"Jeden človek prišiel na trh so zoznamom vecí, ktoré mal kúpiť, a stratil ho. Keď zoznam na svoju veľkú radosť zasa našiel, držal sa ho, kým všetko nenakúpil - a potom ho zahodil ako nepotrebný kus papiera."

* * *
Žiakovi, ktorý bol nadmieru úctivý, Majster povedal:
"Na stene je iba odraz svetla. Prečo sa klaniaš stene? Prejavuj úctu svetlu."Odporučiť priateľom:

Ďalej doporučujeme: