Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(136330)

Minútové nezmysly

Minútové nezmysly

Autor: Anthony de Mello
Jazyk: slovenský
Vydavateľ: EUGENIKA
Kategória: Sebapremena, Duchovné učenia

ISBN: 978-80-8100-097-3
EAN: 9788081000973
Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 190 strán, 120 x 180
Rok vydania: 2009,2019

Na sklade: 15ks
Pôvodná cena: 6.20 EUR
Naša cena: 5.58 EUR
Zľava: 10.00 %
Ušetríte: 0.62 EUR
Popis knihy:

Zbierka kratučkých príbehov a anekdôt. Ich rozprávačom je Majster – učiteľ mimo konkrétne náboženstvá. Výroky, dialógy a podobenstvá tohto Majstra vyjadrujú univerzálnu, nadčasovú múdrosť a pravú duchovnosť, ktorej bol autor knihy Anthony de Mello horlivým propagátorom. 

 

Anthony de Mello (1931-1987) bol jezuitský kňaz, duchovný učiteľ, spisovateľ a psychoterapeut. Za kňaza bol vysvätený v r. 1961. Pochádzal z Indie, kde založil modlitebné stredisko; neskôr pôsobil aj v Španielsku a USA. Napísal viacero veľmi populárnych kníh, poskladaných z krátkych príbehov, poetických vyznaní a anekdôt, ktoré majú za cieľ vystihnúť zmysel života, lásky, viery, vzťahu človeka k Bohu; vyprovokovať čitateľa k prehodnoteniu zaužívaných názorov na to, čo je skutočná duchovnosť, zbožnosť, múdrosť, osvietenie; prebrať človeka zo zaužívaného stavu vedomia a naznačiť mu rozmer, ktorý však musí objaviť každý sám pre seba. Tieto texty spájajú myšlienky kresťanstva s východnou duchovnosťou; ich posolstvo presahuje konkrétne náboženstvá a dotýka sa jadra spirituality. 
Toto je jeho posledná, posmrtne vydaná knižka.
Knihy Anthonyho de Mella patria k tomu najkrajšemu a najkvalitnejšiemu v duchovnej literatúre. Sú dostatočne univerzálne na to, aby oslovili tak slobodomyseľných ezoterikov, ako tradičnejšie založených veriacich. Každý skutočný majster dokáže ľuďom podať podstatu či pravdu tak, aby sa nikto nemusel zadrapovať do niečoho, čo mu vadí na forme, alebo do nejakej prehnanej, príliš úzko vymedzenej dogmy. Tento autor túto schopnosť mal.


Ukážka z knihy:
Úryvok: ( | PDF)

Odporučiť priateľom:

Ďalej doporučujeme: