Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(1788)

*Jarga - Duchovná prax Slovanov

B kategória  

*Jarga - Duchovná prax Slovanov

Autor: Kurovski Vladimír
Jazyk: slovenský
Vydavateľ: EUGENIKA
Kategória: Duchovné učenia, História, AKCIA - Špeciálna zľava

ISBN: 978-80-8100-474-2
EAN: 9788081004742
Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 376 strán, 130 x 200
Rok vydania: 2021

Na sklade: 2ks
Pôvodná cena: 13.20 EUR
Naša cena: 9.24 EUR
Zľava: 30.00 %
Ušetríte: 3.96 EUR
B kategória
Jedná sa o knihy, ktoré už boli vystavené v kníhkupectvách, a s ktorými sa počas distribučného procesu manipulovalo (sklad – preprava – obchod – zákazník).
Môžu preto niesť známky opotrebovania a to:
zažltnutie strán, vyblednutý, opotrebovaný prebal, voľnejšia väzba, ohnuté rohy.
Nejedná sa teda o nové knihy z tlačiarne. Napriek tomu nijak neznehodnocujú obsah kníhy a neobsahujú žiadne výrobné vady, ktoré by bránili v plnohodnotnom "informačnom" zážitku z knihy.
Na knihy nie je možné uplatniť reklamáciu na základe poškodenia – ak by však obsahovali výrobné chyby (chýbajúce - zdvojené strany, opačné všitie a pod.) je možné uplatniť si na ne štandardnú reklamáciu.
Popis knihy:

Jarga tvorí súčasť trilógie ukrajinského autora Vladimíra Kurovského (spolu s knihami Živa a Rodosvit). Jeho dielo sa komplexne zaoberá duchovným učením našich predkov, našej rodnej kultúry a spirituality.
Jarga je súbor cvičení, ktoré nielenže zdokonaľujú telo, ale sú aj liečivé. Dalo by sa povedať, že ide o "slovanskú jogu". Autor zrozumiteľne vysvetľuje všetko, čo treba o tomto systéme vedieť. Samozrejme, že okrem teórie tvorí podstatnú časť knihy aj návod na prax, čiže podrobné popisy a postupy pre konkrétne cvičenia. Tieto špeciálne cviky je vhodné kombinovať so správnym dýchaním. 
Ďalšou oblasťou, ktorá je v slovanskej spiritualite dôležitá, sú zvukové či hlasové cvičenia, čiže opakovanie alebo spievanie určitých slov, ktoré sa nazývajú „živozvuky“ alebo „živoslová“. 
V jarge je veľmi dôležitá aj meditácia či rozjímanie – prax známa azda vo všetkých duchovných učeniach a náboženstvách. 
Systém jargy ďalej pracuje aj s čakrami a pozná ich dokonca viac, ako je bežne známe z inej literatúry. Zoznam všetkých týchto čakier aj s ich charakteristikou sa v knihe Jarga nachádza. 
Na záver dielo spája dokopy všetky uvedené a podrobne rozobraté prvky slovanskej duchovnej metodiky a ponúka čitateľom viaceré komplexné zostavy, ktoré obsahujú tak telesné cvičenie, ako aj meditačné a iné postupy. Výsledkom je jasný, presný návod na každodennú prax, ktorá človeka postupne vedie po ceste uceleného rozvoja – telesného, duševného aj duchovného.


Ukážka z knihy:
Obsah: (JPG | PDF)

Odporučiť priateľom: