Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(3900251)

Diár a almanach feng šuej 2020

Vypredané

Diár a almanach feng šuej 2020

Autor: Látalová Marta, Ing.
Jazyk: slovenský
Vydavateľ: ARICA
Kategória: Kalendáre, Diáre, Feng-šuej, Bývanie

Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 178 strán, 150 x 210
Rok vydania: 2019


Pôvodná cena: 9.80 EUR
Naša cena: 8.82 EUR
Zľava: 10.00 %
Ušetríte: 0.98 EUR
Popis knihy:

Kolektív autorov pod hlavičkou Feng šuej inštitút vydal ďalší ročník diára pod názvom feng šuej diár a almanach 2020
Diár je určený ľuďom s aktívnym prístupom k životu, pre poradcov alebo fanúšikov feng šuej, ako aj terapeutov praktizujúcich klasickú čínsku medicínu. 
Titulná fotografia ponúka krásu spojenia zemskej súše a vody pri pohľade na Slanický ostrov, ktorý vznikol pri budovaní Oravskej priehrady a následným zatopením osád Slanica, Ústie, Ľavkovo, Osada, Oravské Hámre a veľkej časti Námestova a Bobrova. Ostrov je jediný viditeľný pozostatok kopca nad obcou Slanica, na ktorom stojí kostol zasvätený Povýšeniu svätého kríža z 19. storočia. Pred zatopením preniesli na ostrov aj sochu rodáka zo Slanice - Antona Bernoláka. Názov Slanica obec dostala podľa riečky Slanica, ktorá obcou pretekala a vyvierala ako slané pramene spod Babej hory. Priehrada bola vybudovaná ako opatrenie proti záplavám, ktoré spôsobovali rieky Biela a Čierna Orava. Rozsiahle povodne brali životy ľuďom, dobytku a spôsobovali nevyčísliteľné škody na majetku. História hovorí o prvom modeli priehrady už v roku 1730 a ďalšie štúdie a varianty vznikali vždy po nových povodniach až do 20. storočia. Nakoniec sa priehrada postavila a funguje od roku 1953.

Okrem popisov k fotografiám tu nájdete zaujímavé informácie z oblasti tradičného feng šuej a klasickej čínskej medicíny, praktické rady a recepty k stravovaniu podľa sezóny, ako aj odporúčania, ktoré Vám pomôžu žiť zdravšie a spokojnejšie.  V kalendáriu je aj lunárny kalendár, ktorý sa opäť stáva pomaly už dennou súčasťou pre majiteľov záhrad a jeho použitie je bežné i v denných osobných aktivitách. Niektorých možno poteší ročný čínsky horoskop aj pre jednotlivé znamenia a inšpiráciu môžete nájsť v citátoch z knihy Vtáci a kameň od Anastasie Novych.
Špecifikom kalendária je, že v ňom  uvádzame informácie o tom, na ktoré vybrané aktivity alebo činnosti je deň vhodný alebo nevhodný, prípadne, ktoré dni sú tzv. neutrálne a ich potenciál nie je zvlášť významný.  Vybrali sme pre vás niekoľko podľa nás najfrekventovanejších činností. Spôsob použitia je podrobne vysvetlený v úvodníku diára a stručnú tabuľku vysvetlených ikoniek nájdete na jeho zadnej vnútornej obálke.   Do kalendária  sme tento krát na podnet našich čitateľov pridali i české mená a sviatky.Odporučiť priateľom:


Vypredaný titul:
Zadajte e-mail a budeme Vás informovať o dostupnosti: