Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(3900250)

Kalendár - Silové miesta Slovenska 2020

Vypredané

Kalendár - Silové miesta Slovenska 2020

Autor: Látalová Marta, Ing.
Jazyk: slovenský
Vydavateľ: Feng šuej inštitút
Kategória: Kalendáre, Diáre

Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 297 x 270
Rok vydania: 2019


Pôvodná cena: 9.80 EUR
Naša cena: 8.82 EUR
Zľava: 10.00 %
Ušetríte: 0.98 EUR
Popis knihy:

Kolektív autorov pod hlavičkou Fengšuej inštitút vydal už piaty ročník kalendára pod názvom Silové miesta Slovenska 2020.
Kalendár je určený ľuďom s aktívnym prístupom k životu, pre poradcov alebo fanúšikov feng šuej, ako aj terapeutov praktizujúcich klasickú čínsku medicínu. 
Titulná fotografia ponúka krásu spojenia zemskej súše a vody pri pohľade na Slanický ostrov, ktorý vznikol pri budovaní Oravskej priehrady a následným zatopením osád Slanica, Ústie, Ľavkovo, Osada, Oravské Hámre a veľkej časti Námestova a Bobrova. Ostrov je jediný viditeľný pozostatok kopca nad obcou Slanica, na ktorom stojí kostol zasvätený Povýšeniu svätého kríža z 19. storočia. Pred zatopením preniesli na ostrov aj sochu rodáka zo Slanice - Antona Bernoláka. Názov Slanica obec dostala podľa riečky Slanica, ktorá obcou pretekala a vyvierala ako slané pramene spod Babej hory. Priehrada bola vybudovaná ako opatrenie proti záplavám, ktoré spôsobovali rieky Biela a Čierna Orava. Rozsiahle povodne brali životy ľuďom, dobytku a spôsobovali nevyčísliteľné škody na majetku. História hovorí o prvom modeli priehrady už v roku 1730 a ďalšie štúdie a varianty vznikali vždy po nových povodniach až do 20. storočia. Nakoniec sa priehrada postavila a funguje od roku 1953.
Okrem popisov k fotografiám tu nájdete zaujímavé informácie z oblasti tradičného fengšuej a klasickej čínskej medicíny, praktické rady a recepty k stravovaniu podľa sezóny, ako aj odporúčania, ktoré Vám pomôžu žiť zdravšie a spokojnejšie.  V kalendáriu je aj lunárny kalendár, ktorý sa opäť stáva pomaly už dennou súčasťou pre majiteľov záhrad a jeho použitie je bežné i v denných osobných aktivitách. Niektorých možno poteší aj čínsky horoskop, ktorý je v roku 2020 symbolicky pod vládou Kovového Potkana.
Špecifikom kalendária je, že v ňom  uvádzame informácie o tom, na ktoré vybrané aktivity alebo činnosti je deň vhodný alebo nevhodný, prípadne, ktoré dni sú tzv. neutrálne a ich potenciál nie je zvlášť významný. Vybrali sme pre Vás niekoľko podľa nás najfrekventovanejších činností. Spôsob použitia je podrobne vysvetlený v úvodníku kalendára a stručná tabuľka použitých ikoniek vás bude po celý rok sprevádzať na spodnej časti kartónu. Na podnet našich čitateľov sme pridali i české mená a sviatky, ako prílohu ich nájdete v zadnej časti kalendára.Odporučiť priateľom:


Vypredaný titul:
Zadajte e-mail a budeme Vás informovať o dostupnosti: