Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(1743)

*Zdravá záda bez bolesti

B kategória  

*Zdravá záda bez bolesti

Jednoduchá a nenáročná cvičení pro správné posílení páteře

Autor: Galicin Nikolaj
Jazyk: český
Vydavateľ: EUGENIKA
Kategória: Cvičenie (tel., mentálne), Zdravie, AKCIA - Špeciálna zľava

ISBN: 978-80-8100-453-7
EAN: 9788081004537
Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 132 strán, 117 x 179
Rok vydania: 2016

Na sklade: 2ks
Pôvodná cena: 6.20 EUR
Naša cena: 3.72 EUR
Zľava: 40.00 %
Ušetríte: 2.48 EUR
B kategória
Jedná sa o knihy, ktoré už boli vystavené v kníhkupectvách, a s ktorými sa počas distribučného procesu manipulovalo (sklad – preprava – obchod – zákazník).
Môžu preto niesť známky opotrebovania a to:
zažltnutie strán, vyblednutý, opotrebovaný prebal, voľnejšia väzba, ohnuté rohy.
Nejedná sa teda o nové knihy z tlačiarne. Napriek tomu nijak neznehodnocujú obsah kníhy a neobsahujú žiadne výrobné vady, ktoré by bránili v plnohodnotnom "informačnom" zážitku z knihy.
Na knihy nie je možné uplatniť reklamáciu na základe poškodenia – ak by však obsahovali výrobné chyby (chýbajúce - zdvojené strany, opačné všitie a pod.) je možné uplatniť si na ne štandardnú reklamáciu.
Popis knihy:

Aby nám chrbtica fungovala bezbolestne, dlho a správne, treba spevňovať svalstvo, ktoré ju podopiera, a zároveň ho aj vhodne uvoľňovať. Presne to vám umožňuje dosiahnuť cvičenie podľa tejto knihy.
Cvičenie sa začína vždy poležiačky. Nejde pritom ale iba o klasické ležanie na zemi: zaujímate tu špeciálnu polohu, pri ktorej dosahujete úplné uvoľnenie svalstva. Postupne sa zapájajú všetky kĺby a celá chrbtica. Súčasne, aj keď zaťažujeme jednotlivé svalové partie, telo ako celok odpočíva.
Cvičiť podľa tejto metódy sa dá aj pri zdravotných problémoch, pretože sa jedná o jemné, nenásilné a celkove veľmi prospešné špeciálne cviky.

 

Úryvok:
Je potřeba dělat celý soubor cvičení, nebo si jen vybrat některá z nich? Celá parterní gymnastika je postavená tak, že cvičení postupují od jednoduchých k náročnějším. Ale v pozici na zádech se dosahuje maximální relaxace, uvolnění a odstranění bolestí. A proto povinnou částí cvičení by určitě měla být cvičení na zádech v pozici uvolnění. Tyto cviky byste měli vždy zapojit do každého cvičení parterní gymnastiky. I trénovaní sportovci by měli vždy zapojit do svého cvičení několik cviků v poloze na zádech.
Ostatní cvičení v poloze leh na břiše a ve vzporu klečmo jsou náročnější na provedení. Ty byste měli zapojovat do průběhu cvičení postupně podle toho, jak se bude zvyšovat vaše trénovanost a fyzická výdrž. Samozřejmě maximální efekt ze cvičení získáte při absolvování všech cviků. Ale také cvičení cviků pouze v poloze leh na zádech vám přinese citelný užitek pro zdravou páteř.
Cvičíte-li cviky s pocitem bolesti v krční, hrudní nebo pásové oblasti páteře, tak provádějte pouze cviky vleže na zádech v pozici uvolnění.


Ukážka z knihy:
Obsah: (JPG | PDF)

Odporučiť priateľom: