Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(145246)

Odpovědi z ticha

Odpovědi z ticha

Autor: Chappell Jeffrey
Jazyk: český
Vydavateľ: EUGENIKA
Kategória: Sebapremena, Duchovné učenia, Mystika

ISBN: 978-80-8100-551-0
EAN: 9788081005510
Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 216 strán, 130 x 200
Rok vydania: 2018

Na sklade: 1ks
Pôvodná cena: 9.20 EUR
Naša cena: 8.46 EUR
Zľava: 8.00 %
Ušetríte: 0.74 EUR
Popis knihy:

Táto kniha je skvostom modernej mystiky a patrí k tomu najkvalitnejšiemu zo súčasnej ezoterickej či duchovnej literatúry. Nájdete tu príklad, ako môže vyzerať dosiahnutie "osvietenia" v bežných životných podmienkach našej spoločnosti. 

 

J. Chappel na základe denníkových záznamov popisuje, ako postupne dosiahol stav osvietenia a čo sa dialo potom. Zároveň ukazuje, ako sa predtým snažil riešiť rôzne bežné problémy (pracovné, vzťahové, zdravotné a ďalšie) na základe rozhovorov s tým, čo nazýva svoje "osvietené Ja". Podstatnú časť knihy tvoria záznamy týchto rozhovorov. Odpovede "vyššieho Ja" na autorove otázky pritom môžu byť inšpirujúce pre každého z nás, lebo sú do veľkej miery univerzálne. Nájdete tu aj návod, ako sa aj vy môžete spojiť s vlastným "osvieteným Ja" a nachádzať tak múdre rady v akejkoľvek situácii. Je to totiž tá časť našej bytosti, ktorá je prítomná v každom človeku a s ktorou sa môžeme spojiť, kedykoľvek si to želáme.
Kniha slúži ako príklad procesu duchovného dozrievania až do okamžiku, ktorý sa dá nazvať "dosiahnutím osvietenia", a ďalej k návratu do bežného života po dosiahnutí takéhoto stavu. Autor je moderný človek staršieho stredného veku žijúci v súčasnej západnej spoločnosti a dokazuje, že mystické skúsenosti nesúvisia s pobytom v kláštoroch či ášramoch ani so životom v prírode či s akýmikoľvek inými nezvyčajnými alebo vypätými životnými okolnosťami. Ani so žiadnou konkrétnou duchovnou praxou – hoci pripúšťa, že veľmi nápomocná je meditácia. Odporučiť priateľom:

Ďalej doporučujeme: