Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(144739)

Kniha o duši

Vypredané

Kniha o duši

Autor: Moore Thomas
Preklad: Dujnič Marián, PhDr.
Jazyk: slovenský
Vydavateľ: GARDENIA
Kategória: Duša, smrť, nehm. svety, Psychológia všeobecná, Mystika

ISBN: 978-80-85662-81-8
EAN: 9788085662818
Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 312 strán, 150 x 225
Rok vydania: 2017


Pôvodná cena: 14.91 EUR
Naša cena: 13.12 EUR
Zľava: 12.00 %
Ušetríte: 1.79 EUR
Popis knihy:

Thomas Moore sa v tejto úspešnej knihe, ktorá vyšla vo viac než 30 jazykoch, zameriava na opateru duše v každodennom živote. Ak chceme dosiahnuť v živote naplnenie a spokojnosť, nemôžeme obchádzať podnety našej duše. Autor nachádza inšpiráciu v mytológii, v Platónových a Sokratových dielach, u renesančných mysliteľov, v poézii predstaviteľov romantizmu a najmä v hlbinnej psychológii C. G. Junga a v metódach Jamesa Hillmana. Duchovné podnety pre nasycovanie duše vidí v každodenných činnostiach človeka, počnúc opaterou tela, prípravou jedla, kultiváciou prostredia našich domov a končiac vzťahom ku kráse.

 

Slovami autora: „Pri Knihe o duši nebolo mojím zámerom vytvoriť ľahkú a rýchlu príručku na riešenie životných problémov. Išlo mi viac o to, aby sa stala začiatkom hlbokého skúmania duše, ktorá je, podľa môjho názoru, v súčasnosti vo veľkej miere ignorovaná jednotlivcami i spoločnosťou. Zanedbávaním svojej duše prichádzame o ľudskosť aj o svoju individualitu a riskujeme, že sa budeme správať ako stroje a ešte viac splynieme s davom. Ak si predsa len budeme všímať stav svojej duše a vykonáme niečo pozitívne, životné ťažkosti poľavia a niekedy aj celkom pominú."

 

Kniha o duši mala svetovú premiéru v roku 1992 a po dvadsiatich piatich rokoch vychádza aj v slovenčine.Odporučiť priateľom:


Vypredaný titul:
Zadajte e-mail a budeme Vás informovať o dostupnosti:

Ďalej doporučujeme: