Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(144470)

ZIMA: Harmonie a zdraví na každý den

ZIMA: Harmonie a zdraví na každý den

Autor: Svitko Jelena
Preklad: Žáček Rudolf
Jazyk: český
Vydavateľ: EUGENIKA
Kategória: Alternatívna medicína, Liečenie, Cvičenie (tel., mentálne), Zdravie, Recepty

ISBN: 978-80-8100-482-7
EAN: 9788081004827
Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 208 strán, 130 x 200
Rok vydania: 2016

Na sklade: 209ks
Pôvodná cena: 8.90 EUR
Naša cena: 8.01 EUR
Zľava: 10.00 %
Ušetríte: 0.89 EUR
Popis knihy:

Kniha postupuje deň za dňom, od 1. decembra po koniec februára. Sympatická Jelena Svitko nám rozpráva o živote a jeho plynutí, o prírode, o potrebách tela aj duše. Približuje rôzne prirodzené, nenásilné metódy, ako sa dostať do dobrej kondície,  zlepšiť chorobný stav, vyliečiť sa, no podľa možností stále sa udržiavať pri zdraví, sile a dobrej nálade. Jej rady a recepty sa snažia rovnomerne poňať telo aj psychiku. Nepíše len o liečivých bylinách, koreninách, zdravých potravinách a fyzickom cvičení, ale aj o meditácii, modlitbe, svätcoch a anjeloch.
Rozpráva aj o sebe – medzi stránkami nájdete aj jej príbeh, vysvetlenie, ako sa stala uznávanou liečiteľkou.  


Keďže kniha pokrýva zimné obdobie, samozrejme sa veľa priestoru venuje typickým zimným nepríjemnostiam: prechladnutiu, kašľu, chrípke, angíne či dokonca zápalu pľúc.
Niektoré recepty sú naozaj kuriózne a skutočne ľudové. Všetky sú overené v praxi. S autorkou sa o ne podelili rôzni ľudia – jej pacienti, čitatelia jej kníh, priatelia a známi. Mnohé recepty J. Svitko dlhé roky starostlivo zbierala z iných kníh a zdrojov. Medzi nimi sú aj tie, ktoré pochádzajú od jej najmilšej liečiteľky, sv. Hildegardy. Ďalšou osobnosťou, o ktorej sa v knihe dočítate, je Sebastian Kneipp.


Jelena Svitko venuje zvláštnu pozornosť aj špeciálnym dňom v danom období. V zime je to zimný slnovrat, vianočné dni, koniec starého a začiatok nového roku. Pri tej príležitosti tu nájdete pekné opisy rôznych starých zvykov a tradícií. Ale tiež zmienky o niektorých spôsoboch veštenia, čo-to z tajov astrológie, ako si zhotoviť aj používať amulety a talizmany či chrániť sa proti urieknutiu...


Ďalšie oblasti, s ktorými vás kniha oboznámi, sú kamene, čakry alebo  diagnostika podľa jazyka. No a keďže sa tento sprievodca končí februárom, pri tej príležitosti tu nájdete veľa užitočného o tom, ako správne držať dlhší pôst.

 

Aktuálne informácie o prednáškach a kurzoch pani Jeleny Svitko na Slovensku nájdete na facebooku Elena Svitko


Ukážka z knihy:
Obsah: (JPG | PDF) Úryvok: (JPG | PDF)

Odporučiť priateľom:

Ďalej doporučujeme: