Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(144299)

O životní moudrosti aneb Jak žít s lehkostí a vtipem

O životní moudrosti aneb Jak žít s lehkostí a vtipem

Autor: Hlavička Josef
Jazyk: český
Vydavateľ: EUGENIKA
Kategória: Duchovné učenia, Psychológia motivačná

ISBN: 978-80-8100-465-0
EAN: 9788081004650
Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 296 strán, 130 x 200
Rok vydania: 2016

Na sklade: 324ks
Pôvodná cena: 11.90 EUR
Naša cena: 10.71 EUR
Zľava: 10.00 %
Ušetríte: 1.19 EUR
Popis knihy:

Český autor – právnik, ktorý toho už má dosť za sebou, dal dokopy praktickú múdrosť s ambíciou šťastnejšie žiť, lepšie sa cítiť a hlbšie sa zamýšľať nad zmyslom všetkého. Vychádzal pritom nielen z vlastného duchovného bohatstva, ale aj z filozofie a skúsenosti mnohých iných autorov, známych osobností, učiteľov a podobne. Preto sa tu nachádza množstvo citátov, ktoré J. Hlavička rozoberá a vysvetľuje. Zároveň ku každej myšlienke uvádza príklad z bežného života (vrátane svojho vlastného). Uvedené idey a názory sú veľmi prehľadne roztriedené podľa zámeru, čomu zodpovedajú názvy kapitol. Čitateľ si tak môže v knihe ľahko listovať znova a znova podľa toho, čo ho zaujíma alebo čo práve rieši.
Je to teda akýsi nadčasový sprievodca, ktorý vám môže pomôcť v ťažkých chvíľach, pri hľadaní rôznych odpovedí alebo inšpirácie. Zároveň si urobíte prehľad o základnej duchovnej múdrosti, ktorá je ľudstvu v súčasnosti k dispozícii.  
A ako naznačuje názov, nie je to len vážne, seriózne dielo – je to skôr zbierka dobrých rád a poučných príkladov, ktorá vás dokáže aj pobaviť a priviesť k určitému nadhľadu. Lebo práve nadhľad je v živote často nesmierne dôležitý – pričom práve nadhľad a schopnosť nebrať sa (a teda ani svoje problémy) až tak vážne nám bežne veľmi chýba!

 


Ukážka z knihy:
Obsah: (JPG | PDF) Úryvok: (JPG | PDF)

Odporučiť priateľom:

Ďalej doporučujeme: