Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(143599)

Ilustrovaná kniha zlých argumentov

Vypredané

Ilustrovaná kniha zlých argumentov

naučte sa stratenému umeniu dávať veciam zmysel

Autor: Almossawi Ali
Jazyk: slovenský
Vydavateľ: CITADELLA
Kategória: Príroda a zvieratá, Humor, Príručka

ISBN: 978-80-89628-89-6
EAN: 9788089628896
Formát: Viaz., 57 strán
Rok vydania: 2015


Pôvodná cena: 7.49 EUR
Naša cena: 6.22 EUR
Zľava: 17.00 %
Ušetríte: 1.27 EUR
Popis knihy:

Čítali ste až priveľa iracionálnych internetových diskusií? Ali Almossawi rozhodne áno, a tak napísal Ilustrovanú knihu zlých argumentov! Táto príručka vznikla preto, aby internetovému veku priniesla toľko potrebnú dávku logiky starej školy (skutočne starej, a la Aristoteles).

Nájdete v nej priliehavé vysvetlenia argumentačných omylov strašiak, šikmá plocha, ad hominem a iných obvyklých pokusov o argumentáciu, ktoré sú v skutočnosti chybné – a tiež nádherne nakreslený zverinec so zvieratami, ktoré sa (rozkošne) dopúšťajú všetkých logických faux pas. Králik sa nazdáva, že čudné svetlo na oblohe je určite UFO, lebo nikto nevie dokázať opak (odvolanie sa na nevedomosť). A lev neverí, že emisie tráviacich plynov kráv škodia planéte, lebo keby to bola pravda, výsledok by sa mu nepáčil (argument poukazovaním na dôsledky).

Keď sa tieto zneužívania logiky naučíte rozoznávať, začnú sa vynárať odvšadiaľ, počnúc debatou v Kongrese až po komentáre na YouTube – a to je dôvod, prečo si túto skvelú knihu musí prečítať každý, kto má vo zvyku všetkému uveriť. Je protijedom na zmätené myslenie, ktorý sprevádzajú obrázky chlpatých zvieratiek!


NÁDHERNE PODANÉ... NENAPADÁ MI LEPŠÍ SPÔSOB, AKO SA NAUČIŤ ČI PRIPOMENÚŤ SI TIETO ZÁSADNÉ DROBNOSTI LOGICKÉHO PREJAVU. ROZKOŠNÁ KNIŽOČKA.“
AARON KOBLIN kreatívny riaditeľ tímu Google´s Data ArtsOdporučiť priateľom:


Vypredaný titul:
Zadajte e-mail a budeme Vás informovať o dostupnosti: