Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(143509)

Ako spolupracovať so svojou dušou

Vypredané

Ako spolupracovať so svojou dušou

Autor: Koršunov Alexander
Jazyk: slovenský
Vydavateľ: EUGENIKA
Kategória: Psychológia motivačná, Motivácia

ISBN: 978-80-8100-402-5
EAN: 9788081004025
Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 144 strán, 117 x 179
Rok vydania: 2015


Pôvodná cena: 6.60 EUR
Naša cena: 5.94 EUR
Zľava: 10.00 %
Ušetríte: 0.66 EUR
Popis knihy:

Koršunov veľmi pekne a inšpiratívne rozpráva o tom, ako sa nebáť zmien a rásť; ubezpečuje nás, že všetko sa nám deje iba preto, aby sme pochopili, kto sme; učí, ako byť šťastný, ale uvádza aj „spoľahlivé“ spôsoby, ako byť nešťastný. Radosť, vďačnosť, optimizmus, múdrosť, uvedomenie a zodpovednosť nám určite dopomôžu ku šťastiu i k vnútornému rozvoju. Kniha sa zaoberá aj hlbším zmyslom nášho života: prináša úvahy o Bohu a o tom, ako je to v iných svetoch a vesmíroch, alebo čo je zlo a zlí ľudia. Dobrým ponaučením je jednoznačne, že ľudí treba brať takých, akí sú, a takých ich aj milovať.

 

Ukážka:
Príčinou našej nespokojnosti s inými ľuďmi, s niekým alebo niečím je egocentrizmus. Prisudzujeme vlastnej osobe významnejšiu úlohu ako ostatným a máme utkvelý pocit, že sa všetko musí točiť okolo nás a našich potrieb. Napríklad, že si nás všetci musia vážiť, že nás musia milovať, pomáhať nám, alebo aspoň nám nesmú brániť žiť tak, ako sa nám páči. Ak si nás niekto neváži, nemiluje nás, nepomáha nám alebo prekáža, hneď ho označíme za nepriateľa (alebo hlupáka, ničomníka, darebáka a podobne). Čím menej je človek duševne vyspelý, tým väčšia je jeho márnivosť a úmerne s tým je aj dlhší zoznam jeho nepriateľov.
Pre egocentrického človeka predstavuje život skutočný a neustály boj. Veď okolo sú samí nepriatelia! Viete si predstaviť, aké to je, žiť medzi nepriateľmi? To nie je život, ale galeje. Ako múdro povedal čínsky filozof Konfucius: „Mudrc hľadá všetko v sebe, nerozumný človek všetko v druhom.“ Múdri ľudia vedia, že iba oni nesú zodpovednosť za svoj život, a nikto druhý, teda sa pýtajú iba seba. Hlupáci to zatiaľ nevedia, a preto ľahko prenášajú zodpovednosť za svoj život na plecia príbuzných, blízkych, spolupracovníkov, vedúcich alebo štátu. Obviňujú ostatných, ale nikdy nie seba, že prežili všedný, úbohý, nešťastný, neradostný, osamotený a ťažký život.
Nespokojnosť je užitočná iba vtedy, ak ju obrátime na seba, a nie na druhých. V takom prípade sa stáva potenciálnou silou, ktorá nás môže pozitívne zmeniť. Nespokojnosť, ktorá je zameraná na ostatných, iba málokedy prináša priaznivé zmeny.
Čo musíme urobiť, aby náš život prestal byť všedný, úbohý, nešťastný, osamotený a ťažký? Musíme zmeniť veľkosť a smer pôsobenia svojich síl. Je nutné si prestať myslieť, že svet je nepriateľský, život nespravodlivý a všetci ľudia nepriatelia, a uvedomiť si, že sme tvorcami svojho života. Samozrejme, že fyzický svet na nás veľmi pôsobí a môže nás ovplyvniť, ale existuje niečo, čo je silnejšie ako pôsobenie fyzického sveta. Je to duchovná energia, ktorá napomáha duchovnému rozvoju človeka. Ľudia s veľkou duchovnou energiou sú schopní nielen robiť, čo je nutné, ovládať svoje myšlienky a emócie, riešiť zdanlivo neriešiteľné úlohy, prekonávať neprekonateľné prekážky, víťaziť nad nevyliečiteľnými chorobami alebo viesť ostatných, ale aj zmeniť vonkajší svet.


Ukážka z knihy:
Obsah: (JPG | PDF) Úryvok: (JPG | PDF)

Odporučiť priateľom:


Vypredaný titul:
Zadajte e-mail a budeme Vás informovať o dostupnosti:

Ďalej doporučujeme: