Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(143287)

Ako byť sám sebou

Vypredané

Ako byť sám sebou

Autor: Koršunov Alexander
Jazyk: slovenský
Vydavateľ: EUGENIKA
Kategória: Motivácia

ISBN: 978-80-8100-394-3
EAN: 9788081003943
Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 108 strán, 117 x 179
Rok vydania: 2015


Pôvodná cena: 5.20 EUR
Naša cena: 4.68 EUR
Zľava: 10.00 %
Ušetríte: 0.52 EUR
Popis knihy:

Autor vás vyzýva zamyslieť sa nad svojimi postojmi a životom, vyskúšať reagovať inak, začať byť úprimnejší, otvorenejší, odvážnejší. Jeho kniha je peknou inšpiráciou aj vhodným darčekom.
Týchto neveľa stránok obsahuje dostatok múdrych myšlienok, ktoré vám otvoria oči a pomôžu žiť plnším životom. Nie všetko, čo sme navyknutí robiť, je dobré. Vypestovali sme si mnohé automatické postoje a reakcie, ktoré nie sú na úžitok ani nám, ani druhým. Na jednej strane chceme každému vyhovieť, na strane druhej sme sebeckí alebo prehnane kritickí.
Koršunov sa nám prihovára jednoducho a ľudsky, no v istom zmysle nemilosrdne: chce strhať naše masky a ilúzie, prinútiť nás začať žiť a prejavovať sa autenticky. Svoje myšlienky ilustruje pestrými príbehmi, anekdotami a prípadmi zo súčasnosti.

 

Ukážka:
Aké vlastnosti predstavujú základné črty človeka? Nie je to fyzická krása, vzdelanie, pôvod, postavenie, tituly, hmotné zabezpečenie, výška, váha, vek, pohlavie, farba kože ani spôsob správania. Hlavné vlastnosti človeka predstavujú úroveň jeho zodpovednosti a mravnosť.
Bolo by výborné, keby sa na všetkých školách začalo učiť zodpovednosti! Počas niekoľkých rokov by sa celý svet od základu zmenil. Na Zemi by panoval mier, porozumenie a prosperita. Vari si zodpovedný človek začne ničiť zdravie alkoholom, tabakom alebo drogami? Bude znečisťovať prostredie, v ktorom žije? Bude vyrábať nekvalitný tovar, brať úplatky alebo písať udania? Obchodovať so svojím telom? Klamať sám seba alebo iných? Šikanovať mladších alebo menej skúsených ľudí, vysmievať sa slabším a podliezať silnejším? Vari bude konať zlo a bezprávie?
Pokiaľ odpovieme na všetky uvedené otázky záporne, potom je zodpovednosť to najdôležitejšie, čomu sa musíme všetci naučiť.

 

"Všetky nepríjemnosti na svete spôsobujú ľudia, ktorí samých seba nepoznajú a nemajú sa radi."


Ukážka z knihy:
Obsah: (JPG | PDF) Úryvok: (JPG | PDF)

Odporučiť priateľom:


Vypredaný titul:
Zadajte e-mail a budeme Vás informovať o dostupnosti:

Ďalej doporučujeme: