Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(142185)

Zbavte sa pýchy

Zbavte sa pýchy

Ako sa zbaviť nesúladu so svetom

Autor: Sineľnikov Valerij
Preklad: Frtúsová Helena
Jazyk: slovenský
Vydavateľ: EUGENIKA
Kategória: Sebapremena, Motivácia

ISBN: 978-80-8100-351-6
EAN: 9788081003516
Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 120 strán, 117 x 179
Rok vydania: 2013, 2022

Na sklade: 2ks
Pôvodná cena: 6.99 EUR
Naša cena: 6.29 EUR
Zľava: 10.00 %
Ušetríte: 0.70 EUR
Popis knihy:

Pýcha, egoizmus a pocit vlastnej dôležitosti sú základom všetkých problémov. V kresťanstve (a nielen tam) je pýcha považovaná za smrteľný hriech. Nie náhodou. Pýcha je výsledkom nepochopenia svojho pravého miesta vo vesmíre, cieľa a zmyslu života. Pyšný človek nedokáže prijať situácie, ktoré nie sú v súlade s jeho očakávaniami. Potom je všetka jeho energia vyplytvaná na dokazovanie svojej pravdy a boj s okolitým svetom.
Sineľnikov nám v prvom rade objasní, ako pýcha vzniká a ako sa prejavuje. Popisuje rôzne druhy pýchy. Možno budete prekvapení zistením, že jednou z foriem pýchy je aj sebaľútosť, sebatrýznenie a pocit, že sme obeť, ponižovanie sa alebo ochranársky postoj voči iným a prehnaná starostlivosť. Vysvetľujú sa tu tiež hlbšie súvislosti fungovania ľudskej mysle, ega a pocitov. Po tom, ako autor pýchu detailne rozoberie, nám ukáže cestu, ako sa jej zbaviť a začať fungovať v harmónii s vesmírom. Kľúčom je uvedomiť si svoju pravú podstatu, žiť v súlade so sebou a okolitým svetom, a napokon cielene v sebe pestovať a rozvíjať určité vlastnosti.

 

Ukážka: Pocit vlastnej dôležitosti je v skutočnosti skrytou sebaľútosťou, pretože takýto človek sa cíti nešťastný, nepochopený. Aby sa cítil viac-menej spokojne, stavia si okolo seba múr vlastných predstáv, ktoré mu pomáhajú udržať si svoj malý svet nezmenený. Na to však treba vynaložiť obrovské množstvo energie. Taký človek sa uzatvára pred okolitým svetom a tým pádom aj pred životnou energiou. Na podvedomej úrovni chápe, že by mal zmeniť svoju predstavu o svete, ale nechce to spraviť, lebo by mohlo ísť o kardinálne zmeny.


Ukážka z knihy:
Obsah: ( | PDF) Úryvok: ( | PDF)

Odporučiť priateľom:

Ďalej doporučujeme: