Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(133906)

Chlapec, který viděl pravdu

Dotlač   Dotlač  

Chlapec, který viděl pravdu

Autor: Anonymný autor
Preklad: Bečvářová Kateřina
Jazyk: český
Vydavateľ: EUGENIKA
Kategória: Beletria a poézia

ISBN: 80-88913-32-2
EAN: 9788088913320
Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 184 strán, 130 x 200
Rok vydania: 2013, 2023

Na sklade: 34ks
Pôvodná cena: 7.90 EUR
Naša cena: 7.11 EUR
Zľava: 10.00 %
Ušetríte: 0.79 EUR
Popis knihy:

Tento pôvodne intímny denník reálneho človeka, ktorý žil v Anglicku na prelome 19. a 20. storočia, bol neskôr vydaný knižne pod názvom Chlapec, ktorý videl pravdu. Jedná sa o zápisky chlapca, ktorý mal od narodenia schopnosť vidieť auru, duchov a iné bežnému človeku nedostupné veci.

 

Z viacerých hľadísk ide o unikátnu publikáciu: podáva totiž živé svedectvo o záhadách ľudskej existencie a súčasne je svedectvom danej doby a prostredia. A v neposlednom rade je to ozaj vydarené literárne dielko: text bol redakčne upravený len minimálne, tak, aby ostal zachovaný autentický štýl písania malého chlapca, charakteristický úprimnou prostotou, veľmi bystrým umom, skvelým pozorovateľským talentom a nevinným, takmer neúmyselným zmyslom pre humor. Výsledkom je nesmierne zábavné čítanie, vtipná zmes ezoteriky a humoru.


Kniha obsahuje aj niekoľko výkladových pasáží: ako to funguje vo svete duchov; o karme a reinkarnácii; o náboženstve a ďalšie. Záverečnú časť tvorí niekoľko záznamov z autorovej dospelosti, kedy už bol skúseným a v istých kruhoch známym okultistom. 

 
Samotný autor dlho odmietal svoj denník zverejniť. Napokon súhlasil s jeho vydaním, ale až po svojej smrti a pod podmienkou zachovania anonymity. Denník teda napokon svetlo sveta uzrel a dostal sa do rúk verejnosti – čo určite stálo za to. Ani vy si nedajte ujsť túto naozaj pozoruhodne vtipnú a múdru knihu!

 

Na motív tohoto diela vzniklo aj úspešné rovnomenné divadelné predstavenie známej českej herečky a duchovnej sprievodkyne Gabriely Filippi, s ktorým pravidelne vystupuje v Čechách i na Slovensku.


Ukážka z knihy:
Úryvok: ( | PDF)

Odporučiť priateľom:

Ďalej doporučujeme: