Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(121672)

Výživa podle pěti elementů pro matku a dítě

Výživa podle pěti elementů pro matku a dítě

Autor: Temelie Barbara
Preklad: Navrátilová Lucie
Jazyk: český
Vydavateľ: EUGENIKA
Kategória: Výživa, Deti

ISBN: 80-89227-05-8
EAN: 9788089227051
Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 240 strán, 130 x 200
Rok vydania: 2005,2020

Na sklade: 8ks
Pôvodná cena: 10.20 EUR
Naša cena: 9.18 EUR
Zľava: 10.00 %
Ušetríte: 1.02 EUR
Popis knihy:

Táto kniha pojednáva o výžive z pohľadu východného myslenia a východnej medicíny. Má pôvod v taoistickej filozofii. Používajú sa tu dva modely: náuka o jin-jang a systém 5 elementov; tie vysvetľujú, akým spôsobom je prepojená telesná a psychická stránka človeka. Zaoberajú sa aj skúmaním chute potravín. Tretím modelom je tzv. trojitý žiarič. Ten slúži ako prostriedok na popis funkcie jednotlivých orgánov a ich spôsobu získavania energie. 
Kniha sa dá obsahovo rozdeliť na dve časti: 1) Pojednáva o výžive, jednotlivých potravinách a ľudskom organizme na základe vyššie uvedenej teórie. 2) Zameriava sa špeciálne na výživu súvisiacu s prípravou na rodičovstvo, dojčením a varením pre deti v rôznych fázach rastu. 
Nájdete tu množstvo dôležitých informácií, údajov, odporúčaní a samozrejme aj receptov. Naučíte sa jesť v súlade s ročnými obdobiami, počas ktorých má náš organizmus rozdielne požiadavky na výživu. Zistíte, čo potrebuje a naopak nepotrebuje vaše dieťa, a ak sa na rodičovstvo ešte len pripravujete, získate šancu urobiť toho veľa pre to, aby sa vám narodil zdravý a vitálny potomok a aby ste ani vy netrpeli zbytočnou únavou či nevoľnosťou.


Ukážka z knihy:
Obsah: ( | PDF) Úryvok: ( | PDF)

Odporučiť priateľom:

Ďalej doporučujeme: