Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(121671)

Důvěrnost

Důvěrnost

Jak důvěřovat sobě a druhým lidem

Autor: Osho
Preklad: Čábelka Richard
Jazyk: český
Vydavateľ: EUGENIKA
Kategória: Sebapremena, Vzťahy, Motivácia

ISBN: 80-89227-06-6
EAN: 9788089227068
Krajina pôvodu: Slovensko
Formát: Brož., 192 strán, 130 x 200
Rok vydania: 2005, 2022


Pôvodná cena: 9.99 EUR
Naša cena: 8.99 EUR
Zľava: 10.00 %
Ušetríte: 1.00 EUR
Popis knihy:

Svetoznámy guru Osho patrí k najobľúbenejším a najpopulárnejším duchovným učiteľom našej éry. Existuje veľa Oshových kníh, hoci on sám vlastne nikdy nepísal. Tieto knihy sú prepisom prednášok, ktoré mával pred obrovským publikom vo svojom meditačnom centre v Indii, ale aj po celom svete. 
EUGENIKA vydala celú sériu takýchto záznamov, a to tematicky usporiadaných: Odvaha, Zralost, Tvořivost, Uvědomělost, Intuice, Důvěrnost a ďalšie. Sú to inšpirujúce texty, vhodné nielen pre Oshových prívržencov, ale pre každého, kto hľadá svoju autentickú podobu a vlastnú cestu; pre každého, kto chce žiť naozaj duchovne, múdro a naplnene.   

V Důvěrnosti Osho rozpráva o potrebe byť milovaný a prijímaný, ako aj o túžbe milovať. Odhaľuje, ako strach z intimity prekáža skutočnej láske a blízkosti. Rozpráva o maskách, ktoré nosíme, a o nutnosti strhnúť ich, ak chceme naozaj žiť a milovať. Rozlišuje medzi tým, keď od nás dôveru niekto vyžaduje (napr. v slepej náboženskej viere), a keď v nás dôvera sama vzíde. Hovorí zároveň o dôvere a sebadôvere, o schopnosti mať rád sám seba, čo sú nevyhnutné predpoklady, aby človek mohol mať rád druhých a dôverovať im. Musíme sami seba prijať, potom prídu mnohé zázraky. Osho zachádza dokonca tak ďaleko, že nás vyzýva, aby sme boli sebeckí – v tom zmysle, že ak sa chceme dôverne deliť o šťastie s niekým iným, musíme byť najprv sami šťastní, silní a sebestační. 
Ako vždy, Osho sa prejavuje ako rebelský učiteľ, ktorého slová vás celkom určite aspoň trochu zmenia. 


Ukážka z knihy:
Obsah: ( | PDF) Úryvok: ( | PDF)

Odporučiť priateľom:

Ďalej doporučujeme: