Knihy Doplnkový tovar Liečenie
Pripravujeme (Knihy) Zľavy 30% a viac Výpredaj od 0,10 EUR

(5900464)

Soška - Avalokitešvara medená

Vypredané

Soška - Avalokitešvara medená

Šírka: 100 mm
Výška: 180 mm


Dodávateľ: TIBET
Druh tovaru: Soška
Oblasť použitia: Láskavosť, Harmónia, Buddhizmus, Meditácia
Vyhotovenie: Meď, ZliatinaPôvodná cena: 299.00 EUR
Naša cena: 269.10 EUR
Zľava: 10.00 %
Ušetríte: 29.90 EUR
Popis doplnkového tovaru:

 

Soška je vnútri dutá, možno ju nechať poverenou osobou naplniť a požehnať, tzn. "Vdýchnuť jej život". Zospodu sošky je kovová platnička (na platničke je pečať), ktorá sošku uzatvára. Je vyrobená z kovu a potiahnutá meďou.

 

Výška: 180 mm

Šírka podstavca: 100 mm

Priemer sošky: 115 mm

 

Avalokitešvara (sanskrit) / Čenrezig tisíciruký a jedenásťhlavý

 

Stelesňuje veľké zľutovanie a jeho bezhraničný súcit pomáha všetkým bytostiam, ktoré sú v nebezpečí. Soška je zobrazená s jedenástimi hlavami. Hlava Avalokitešvaru nesie korunu s ďalšími 9 budhovskými hlavami, zakončenými hlavou budhu Amithabu. Jednotlivé trojice budhovských hláv predstavujú súcit s trpiacimi, hnev na zlo a radosť z dobra.

 

Známy príbeh hovorí o tom, ako dal Avalokitešvara sľub, že bude pomáhať všetkým cítiacim bytostiam až dovtedy, kým sa všetky neoslobodia od utrpenia. Raz keď sa pozrel zhora na utrpenie sveta, z bolesti, ktorú pocítil, mu doslova pukla hlava na tisíc kúskov. Jeho duchovný otec budha Amithaba zložil z týchto kúskov jedenásť nových hláv s prianím pomáhať bodhisatvovi Avalokitešvarovi pri jeho sľube, ktorý dal. Avalokitešvarovi narástlo tisíc rúk (ktoré okolo neho vytvárajú „ krídla“). Na dlaniach týchto tisícich rúk je vyobrazené oko. Avalokitešvara tak vidí utrpenie na všetkých úrovniach bytia a svetov. V šiestich predných rukách drží rôzne budhistické a tantrické rituálne predmety. Dve ruky má spojené na prsiach.

 

Každý dalajláma, ako aj Jeho Svätosť XIV. Dalajláma, je podľa budhistickej tradície stelesnením Avalokitešvaru / Čenreziga.

 

Mantra súcitu: „Om mani padme hum“ Nech sú všetky bytosti šťastné (voľný preklad). Mantra, ktorá poskytuje veľkú ochranu.


Odporučiť priateľom:


Vypredaný produkt:
Zadajte e-mail a budeme Vás informovať o dostupnosti:

Ďalej doporučujeme:
  • Soška - Biela TARA